“İyiliğe Dönüştür” projesi ile 51 öğrenciye burs.

Boyner mağazalarında 2015 yılında başlatılan “İyiliğe Dönüştür” projesi, kullanılmayan tekstil ürünlerinin yeniden değerlendirilmesini amaçlıyor. Tüketiciler kullanmadıkları, ihtiyaç duymadıkları tekstil ürünlerini Boyner mağazalarında bulunan geri dönüşüm kumbaralarına bırakıyor. Kumbaralarda toplanan kıyafetler; geri dönüşüm, geri örüşüm ve yeniden kullanım olarak 3 ayrı kategoride ayrıştırılıyor.

Bu projeye destek veren kurum:

Bugüne kadar toplamda
176
Tekstil atığı toplandı
Bugüne kadar
80
Giyilebilir ürün geri dönüşümle ihtiyaç sahiplerine ulaştı.
#YetişDoktor

Düğme, fermuar, metal gibi parçalar geri dönüştürülüyor. Yeniden kullanım için ayrılan ürünler ise ihtiyacı olan kişilere ulaştırılıyor veya kermes kanalıyla satışa sunuluyor.

Destek Ol

“İyiliğe Dönüştür”

Kermeste yapılan satıştan elde edilen gelir vakfımızın öğrenci burs fonuna aktarılıyor ve ihtiyacı olan öğrencilere eğitim bursu veriliyor. Proje TİSK tarafından KSS kategorisinde ödüle layık görüldü. “İyiliğe Dönüştür” projesi sayesinde Boyner Grup'la birlikte 3 yılda toplam 100 ton giysinin dönüşümü yapılırken, 51 öğrenciye burs kaynağı yaratıldı.

100 ton giysi dönüştürüldü.

51 öğrenciye burs kaynağı yaratıldı.

“Askıda İyilik” ile

25 bini aşkın iyilik paketi oluşturuldu.

Bu projeye destek veren kurum:

Askıda İyilik 

Askıda İyilik 

Askıda İyilik 

Askıda İyilik 

Askıda İyilik 

Askıda İyilik 

Boyner “İyiliğin Modası Geçmez” çatısı altında 2016 yılında hayata geçirdiği “Askıda İyilik” projesinde de müşterileri ile birlikte hareket ediyor.

Tüketiciler Boyner mağazalarından ya da boyner.com.tr’den yaptıkları alışverişe sembolik miktarlarda ilave yaparak ihtiyaç sahipleri için hazırlanan “İyilik Paketleri”nden alabiliyor. Alt ve üst giyimi kapsayan iyilik paketleri yaz döneminde 20 TL, kış döneminde 30 TL olarak satışa sunuluyor. Boyner müşterilerinin katkılarıyla hazırlanan bu yardım paketleri vakfımız aracılığı ile ihtiyaç sahibi çocuk ve yetişkinlere ulaştırılıyor. “Askıda İyilik” projesi ile bugüne kadar 30 bine yakın iyilik paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.